5 نكته ي اساسي قبل از خريد لیفتراک دست دوم - لیفتراک کارکرده

لطفا جهت ثبت درخواست و صحبت با کارشناسان ما با شماره 5 رقمی  021531490 تماس حاصل فرمایید.

لیفتراک، یک ماشین صنعتی شناخته شده است که بطور گسترده در فعالیت های صنعتی ،  انبار داری و...  به منظور جابجایی بار مورد استفاده قرار می گیرند.
ITA طول عمر مفید یک لیفتراک را 5 سال بیان می کند، و بر اساس گزارش این سازمان 90 درصد از حوادث ناشی از لیفتراک، در لیفتراک های با عمر بیش از 5 سال رخ داده است.
قبل از خريد لیفتراک دست دوم - لیفتراک کارکرده - بايد به نكات مهمي توجه كرد كه اين نكات را مي توانيد در اين گزارش بخوانيد.
هنگامی که راندمان و عملکرد دستگاه کاهش پیدا کند، در واقع تعداد ساعاتی که خط تولید متوقف خواهد بود افزایش پیدا می کند. در این حالت سود و زیان مجموعه به شدت در جهت منفی تحت تاثیر قرار می گیرد چرا که شما هزینه بیشتری را برای نگهداری مجموعه پرداخت کرده اید.
اشتباهی که اکثر کارخانه ها و دارندگان لیفتراک می کنند این است که بیشتر از مدت مجاز از لیفتراک های خود استفاده می کنند.
آنان به مدت طولانی به تعمیر لیفتراک های فرسوده خود می پردازند و این باعث می شود که زمان بیشتری را برای تعمیر و نگهداری لیفتراک های خود هزینه کنند.
همچنین بسیاری از این شرکت ها هزینه های پنهان ناشی از تعمیر و نگهداری لیفتراک های فرسوده و به موجب آن کاهش سودآوری مجموعه را در نظر نمی گیرند.
بنابراین خرید لیفتراک دست دوم - لیفتراک کارکرده - یکی از بزرگترین ریسک هایی است که ممکن است خریداران آن مرتکب شوند.
موارد زير به شما در خرید لیفتراک دست دوم - لیفتراک کارکرده - کمک میکند :


1) طول عمر مفید لیفتراک
همان طور که گفتیم اشتباه رایجی که اکثر دارندگان لیفترک می کنند این است که سالیانه متوالی از دستگاه استفاده می کنند بدون آنکه به عمر مفید آن توجه داشته باشند.
اغلب لیفتراک ها عمری برابر با 7  سال یا بیشتر دارند به هر حال نگهداری همین لیفتراک ها بعد از این دوره توجیه اقتصادی نخواهد داشت، چرا که در بلند مدت هزینه تعمیر و نگهداری آن ها از هزینه جایگزینی با لیفتراک نو بیشتر خواهد شد.
بهترین زمان تعویض به چند عامل بستگی دارد که شامل:
• نوع لیفتراک و سال ساخت آن
• شدت و سختی کار
• تعداد ساعت کار در ماه یا در سال
 

2) نوع لیفتراک:
انتخاب لیفتراک دیزلی ، لیفتراک دوگانه سوز یا لیفتراک برقی ( شارژی) احتیاج به کمی بررسی و مشورت با سازندگان و تولید کننده لیفتراک دارد و پر واضح است که به محصول و مختصات کارخانه یا انبار بستگی دارد. مواردی مانند در دسترس بودن سوخت ، بهداشت ، یا تعداد شیفت کاری در انتخاب لیفتراک تاثیر گذار هستند.

3) کابرد:
نوع و نحوه استفاده شما از لیفتراک بیشترین تاثیر را بر عمر مفید دستگاه خواهد گذاشت.
معمولا لیفتراک هایی که در معرض دمای بالا، آب شور و یا مواد خورنده به کار گرفته می شوند و یا دستگاه همیشه در حداکثر توان کار میکند ، عمر کمتری نسبت به لیفتراک هایی دارند که در کارگاه ها با تهویه مناسب و راهروهای عریض کار می کنند.

4) تعداد ساعات کار:
یکی دیگر از عوامل تعیین کننده عمر مفید لیفتراک، تعداد ساعاتی است که در ماه یا سال از آن استفاده می کنیم.
طبیعتا اگر شما در چند شیفت در روز از لیفتراک استفاده کنید عمر مفید لیفتراک کاهش می یابد.


5) دوره های بازرسی:
اگر لیفتراک شما بر طبق یک برنامه، به صورت دوره ای بازرسی شود عمر مفید لیفتراک بیشتر از حالتی خواهد بود که فقط در زمان معیوب شدن، بازرسی و تعمیر گردد. همچنین بسیار مهم است که راننده یا مسئول مربوطه قبل از شروع هر شیفت کاری سطوح مایعات (آب، روغن و …) را چک کند. رعایت این نکات به افزایش عمیر مفید و اقتصادی دستگاه به بالاتر از ۲۰۰۰ ساعت کمک می کند.

هر ساله تعداد زیادی حوادث ناشی از لیفتراک بوقوع می پیوندد و منجر به صدمات جدی و مرگ کارگران می گردد.
سازمان OSHA علت حدود 85 حوادث منجر به مرگ ، 34،900 حوادث در آسیب های جدی و 61،800 از حوادث غیر جدی را لیفتراک معرفی می کند.
به گزارش ITA ، بیش از 11 درصد از تمام لیفتراک های موجود در دنیا در آمریکا وجود دارند و هر سال نزدیک به 100 کارگر کشته و 20،000 دیگر به طور جدی در حوادث مربوطه مجروح می شوند.
در حقیقت لیفتراک دست دوم یا لیفتراک کارکرده علاوه بر هزینه های تعمیر نگهداری و قطعات ، منجر به حوادثی میشوند که هزینه حادثه از خرید چند لیفتراک نو هم بالاتر است!
خرید لیفتراک های کارکرده ژاپنی کوماتسو و تویوتا و یا لیفتراک دست دوم امریکایی هایستر به صورت تعمیر شده و در لباس لیفتراک رنگ شده برای برخی از افراد به ظاهر گزینه خوبی میباشد اما با اولین خرابی زود هنگام و در حالتی که قطعه مورد نظر پیدا نشود بسیار مایوس کننده می باشد که بارها برای افراد پیش آمده است.

سخن آخر:
قبل از اینکه تصمیم نهایی را برای خرید لیفتراک دست دوم بگیرید بهتر است حتما با کسانی که در این زمینه فعالیت داشته اند مشورت کنید.
شرکت کارا ماشین آرنا با تکیه بر تجربه چندین ساله در زمینه ماشین آلات و لیفتراک و همچنین آگاهی از نیاز تولیدکنندگان و صنعتگران ایرانی به جابجایی و حمل محصولات خود ، پس از انجام بررسی های همه جانبه لیفتراک های دست دوم آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز در حوزه خرید و فروش لیفتراک دست دوم - لیفتراک کارکرده -  و نو می باشد. اورهال (اورحال) کردن لیفتراک های کارکرده سهند ، کوماتسو و یا تویوتا در صورت درخواست مشتری به صورت کامل در مجموعه کاراماشین آرنا انجام می شود.

لطفا جهت ثبت درخواست و صحبت با کارشناسان ما با شماره 5 رقمی  021531490 تماس حاصل فرمایید.

توسط : erfan_fb | تاریخ : 1397/11/28 | نظرات