آیا مایل هستید برای افزایش بهره وری و کاهش هزینه ها در انبار ، لیفتراک تهیه کنید؟ قبل ازشروع بحث چند نکته را در نظر بگیرید
بسیاری از شرکت ها به این فکر هستند که تجهیزات انبارداری خود را به روز نمایند . برخی از شرکت ها اقدام به خرید لیفتراک جدید کرده اند که می توان این کار را به یک سرمایه گذاری تشبیه کرد.البته بسیاری از شرکت ها این سرمایه گذاری را با تاخیر انجام می دهند.
برای مثال رئیس یک کارخانه واقع در امریکا که در زمینه تولید فعالیت دارد می گوید، در بخش تولید کارخانه ، برای جابجایی محصول به دلیل عدم وجود لیفتراک ، مجبور بودند که لیفتراک اجاره نمایند اما طی سال های بعد اقدام به خرید لیفتراک نمودند که این کار باعث کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری چشمگیری در کارخانه شده است.
آنها در بازاری فعالیت می کردند که دارای رکود بوده است اما این اقدام مجموعه باعث شد تا از پرداخت هزینه های اضافی جلوگیری گردد.


استفاده از لیفتراک در حال افزایش است


پس از رکود، برخی به دنبال راه حل های جدید برای ایجاد کسب و کار بودند اما طی سال های گذشته شرکت هایی وجود داشته اند که حاضر به تغییر وضعیت خود هنگام شرایط رکود نبودند. اما باید به این نکته توجه داشت که امروزه بازار کسب و کار موفق، نیاز به تغیر و ورود فناوری دارد.
برای سرمایه گذاری بهینه و خوب در مورد خرید لیفتراک باید آخرین شرایط بازار در نظر گرفته شود.
در اینجا دو روش برای کمک به تصمیم گیری شما معرفی شده است:

لیفتراک های اتوماتیک و لیفتراک های برقی

دستگاه های اتوماتیک از جمله لیفتراک بیش از سی سال سابقه دارند اما به تازگی به آنها علاقه نشان داده شده است و دلیل آن سادگی در نحوه بکارگیری می باشد.
یک کارگر انرژی زیادی را برای انجام دادن کارهای روزانه مصرف نموده و در پایان ساعت کاری انرژی کمی جهت انجام کار باقی مانده دارد و این در صورتی است که لیفتراک می تواند در هر ساعت از شبانه روز برای انجام کار اقدام نماید.
در برخی از لیفتراک های اتوماتیک به علت وجود نشانگر و سنسور های هشدار دهنده، حمل و نقل و بارگیری نسبت به دستگاه های دیگر مانند جرثقیل، سریع تر و ایمن تر انجام می شود.
موارد گفته شده تنها بخشی از مزایای استفاده از لیفتراک می باشد.
لیفتراک های برقی قادر هستند مسیر A تا B را با سرعت یکسان طی کندکه این امر باعث افزایش بهره وری می شود.
بهبود بهره وری لیفتراک های اتوماتیک، بین 7 الی 15 درصد بالاتر از بقیه محصولات است.
برخی از اپراتورها گزارش داده اند به علت وجود تجهیزات انبارداری در انبارها، آسیب مربوط به بارگیری تا 90 در صد کاهش پیدا کرده است.
امروزه در لیفتراک های برقی از باتری های خازن دار استفاده می کنند که امنیت بیشتری دارند و همچنین به مدت زمان کمی برای شارژ شدن نیاز دارند.در حالی که مزایای لیفتراک برقی گفته شد اما هنوز صاحبان مشاغل برای خرید لیفتراک و تجهیزات انبار داری برقی دچار ابهام هستند.
دستگاه های تمام برقی که اغلب به آنها ربات گفته می شود این نگرانی را برای اپراتورها به وجود می آورد که شغلشان را از دست بدهند.
هزینه های تعمیر و نگه داری می تواند عامل مهمی برای سرمایه گذاری بین لیفتراک های تمام برقی و لیفتراک های خودکار باشد.کارایی و امنیت نیز می تواند به شما کمک کند تا بهترین سرمایه گذاری را انجام دهید.
لیفتراک های برقی و لیفتراک های خودکار راه حل مهمی در انبارها بشمار می آیند.
امروزه پیشرفت تکنولوژی در لیفتراک ها باعث می شود در انبار ها کارها به راحتی انجام گیرد.

سنسورهای ایمنی

فن آوری به کار رفته در لیفتراک های خودکار مانند سنسور دنده عقب و .... باعث افزایش ایمنی، کاهش صدمات و افزایش بهره وری می شود.
سیستم های هشداردهنده لیفتراک می تواند کیلومترشمار، زمان تعمیر و نگه داری دوره ای ،کد خطا ، هشدار سرعت غیر مجاز و نبستن کمربند را نشان دهد. برای جلوگیری از افزایش هزینه های تعمیر و نگه داری می توان گزارشی از خطاهای داده شده را تهیه کرد و طبق آن نسبت به رفع نقایص اقدام نمود.
شرکت ها هنوز برای به کارگیری و خرید تجهیزات بهینه و صرفه جو، مردد هستند.
وجود سنسورها و نرم افزارهای هشداردهنده در لیفتراک ها بسیار حائز اهمیت است. نرم افزارها این اجازه را می دهند تا خطاهای موجود در دستگاه را به مدیریت انبار یا سرپرست تجهیزات انبارداری با پست الکترونیک ارسال نمود.

نرم افزارهای هشدار دهنده و سنسورها این امکان را به اپراتور می دهند تا لیست بازرسی روزانه را همزمان با سرپرست ماشین آلات انجام دهد.
درسال های قبل لیست بازرسی روزانه به صورت دستی و در حدود 20 دقیقه قبل از شروع به کار تهیه می شد ولی با وجود این نرم افزارها این عملیات 2 دقیقه طول می کشد که موجب صرفه جویی در حدود 4.5 ساعت در روز می شود.
این عملیات کمک می کند تا روند کاری لیفتراک ها و نگه داری آنها با شرایط بهتری انجام شود و مهم تر اینکه باعث افزایش بهره وری خواهد شد.

با تمام سرعت ادامه دهید

لیفتراک ها و تجهیزات انبارداری با سرعت به پیشرفت خود ادامه می دهند همچنین دارای امکانات بیشتری می شوند به طوری که این امکانات برای قفسه بندی انبارها می تواند متفاوت باشد که برای هر سیستم مدیرتی مفید واقع می شود.
پیشرفت تکنولوژی در ساختار لیفتراک ها و تجهیزات انبارداری باعث می شود تنوع در این محصول زیاد باشد و درنتیجه بازده شرکت با توجه به خرید محصول مد نظر افزایش پیدا نماید.
شرکت های کوچک تر با استفاده از تکنولوژی می توانند هزینه های خود را کم نموده ودر حد امکان باعث بهبود بهره وری شوند. این امر برای شرکت یک امر حیاتی است.

لیفتراک های اتوماتیک در حال کمک رسانی به شرکت ها می باشند

در انبارها از جک پالت های دستی استفاده می شود که به صورت کاملا سنتی عمل میکند و اپراتور باید نیروی زیادی جهت استفاده از آنها مصرف نماید اما این در حالی است که لیفتراک می تواند به صورت بدون وقفه این کار را انجام دهد و سرعت انتقال و جابجایی نیز بالاتر از جک پالت می باشد.
از دیگر مطالب سایت ما دیدن فرمایید

مـیـنـی بـــوس الـکـتــریکـــی

نفربر الکتریکی

بیمار بر الکتریکی

خودرو های کلاسیک الکتریکی